Sklejka

Sklejka to rodzaj płyty drewnianej, która jest wykonana z kilku warstw drewna, klejonych ze sobą równolegle do siebie. Jest materiałem lekkim, trwałym i elastycznym, dlatego jest szeroko stosowana w różnych gałęziach przemysłu i branżach budowlanych. Sklejka jest ceniona za swoje właściwości techniczne, takie jak lekkość, trwałość, elastyczność i łatwość obróbki. Jest również ceniona za swój naturalny wygląd, dzięki któremu często wykorzystywana jest jako materiał dekoracyjny.

Sklejka szalunkowa

Sklejka szalunkowa topolowa składa się z fornirów drewna topolowego układanych usłojeniem na krzyż. Charakteryzuje się niską wagą i stanowi doskonałą alternatywę cenową dla sklejek brzozowych.

Powierzchnia sklejki szalunkowej pokryta jest filmem fenolowym w kolorze czarnym. Brzegi sklejki są dodatkowo zabezpieczane farbą akrylową, co zapobiega przenikaniu wilgoci.

Sklejka wodoodporna

Sklejka liściasta z obłogami (warstwy zewnętrzne) z forniru brzozowego, olchowego. Warstwy wewnętrzne mogą być z fornirów z drewna liściastego lub iglastego.

format: 2500 mm x 1250 mm
grubość: 4mm, 6,5mm, 8mm, 10mm, 12mm, 15mm, 18mm.

Sklejka antypoślizgowa

Sklejka obustronnie foliowana z odciśniętą jednostronnie strukturą antypoślizgową. Wykonana na bazie sklejki liściastej – wodoodpornej. Posiada zabezpieczone wąskie krawędzie dwukrotnie malowane farbą wodoodporną. Stosowana w podłogach naczep i przyczep, w rusztowaniach oraz różnego rodzaju podestach.