Siding Białystok wraca do łask

Jeszcze kilkadzieścia lat temu siding Białystok kojarzył się wyłącznie z białymi panelami. Świetnie maskował ubytki tynku, przez co poprawiał wygląd elewacji. Dla jednych był to kicz, dla drugich szczyt elegancji. Moda na siding minęła tak szybko, jak się pojawiła, lecz obecnie wraca do łask. Przyczyną tego stanu jest wprowadzenie na rynek nowych materiałów i skutecznych rozwiązań konstrukcyjnych. Obecnie siding wykonuje się choćby z tworzywa sztucznego, metalu, drewna.

Siding Białystok na ratunek

siding BiałystokZazwyczaj panele sidingowe posiadają od 3 do 6 m długości. Ich maksymalna szerokość wynosi zaś 30 cm. W marketach budowlanych sprzedaje się je głównie w kompletach. Dostajemy do nich, rzecz jasna, łączniki oraz listwę, mające na celu ułatwić nam prace montażowe. Bez nich prawidłowe wykończenie elewacji byłoby po prostu niemożliwe. Chodzi tu zwłaszcza o takie miejsca jak kratki wentylacyjne, narożniki bądź parapety. Jak każdy materiał, panele sidingowe mogą ulec uszkodzeniu. Jeśli doszło do wgniecenia lub po prostu chcemy zmienić wygląd elewacji, bez trudu wymienimy panele na nowe.

Siding Białystok w wielu wymiarach

Niegdyś na domach dominowały panele koloru białego. Obecnie to już rzadkość. Panele wykonuje się we wszelkich kolorach czy odcieniach. Gdy połączymy kilka barw, może wyjść nam coś naprawdę ciekawego, co przykuje wzrok nie tylko sąsiada. Do nas samych należy wybór czy będą to kolory stonowane czy bardziej intensywne. We wszystkim należy zachować umiar. Panele nie muszą mieć również standardowego kształtu czy faktury. W modzie są panele stanowiące przypominające łudzące drewniane bale. Z daleka nie sposób ich odróżnić.

Siding Białystok w praktyce

Siding doskonale nadaje się jako uzupełnienie zewnętrznego docieplenia obiektu. Szczególnie poleca się go przy starszych zabudowaniach, zwłaszcza nieotynkowanych. Unikajmy go zaś do budynków o nieregularnej bryle. Do głównych zalet sidingu należy duża szybkość prac przy elewacji. Jest to związane z łatwością montażu. Siding daje gwarancję odporności na trudne warunki atmosferyczne. Konserwacja konieczna będzie tylko w szczególnych przypadkach. Przy stosunkowo niskim koszcie stanowi propozycję do rozważenia. Niezwykle łatwo utrzymamy go w czystości, przez co nawet po latach będzie wyglądał jak nowy.

Siding Białystok. Pełna oferta tutaj:

Siding i podbitka dachowa