Czym jest podbitka dachowa Białystok?

Podbitka dachowa Białystok stanowi istotny element wykończeniowy pod okapem dachu. Na rynku mamy do czynienia z podbitką wykonaną z drewna oraz PCV. W obu przypadkach będzie służyła przez kilka pokoleń.

Instalacja: podbitka dachowa Białystok

Podbitkę dachową należy zamocować bezpośrednio do krokwi lub do rusztu, który jest do niej przykręcony.Aby pod okap dostało się powietrze w podbitce trzeba pozostawić szczeliny bądź też otwory wentylacyjne. Najczęściej występują pod postacią kratek. szystko to ma na celu zapobieganie gromadzeniu się złowrogiej wilgoci. Należy pamiętać, że suma powierzchni otworów wentylacyjnych nie może być mniejsza 1/400 powierzchni dachu.Niejednokrotnie zdarza się, że w podbitce zapragniemy mieć również oświetlenie. Wówczas przed instalacją koniecznością będzie wprowadzenie pod okap odpowiedniego okablowania.

Podbitka dachowa Białystok drewniana

podbitka dachowa BiałystokJeśli cenimy naturalne materiały wybierzemy podbitkę z drewna. Dzięki niemu uzyskamy swobodę w układaniu podbitki. Do najlepszych materiałów należy sosna, świerk i modrzew, a więc krajowe gatunki drewna. Każdy ma wady i zalety.

Najpopularniejszy zdecydowanie jest świerk. Jeśli go odpowiednio zaimpregnujemy, nie zmieni on barwy pod wpływem światła. Jako że sosna posiada bardzo wyraźne sęki i słoje, słońce wywrze wpływ w sposób widoczny. Drewno stanie się żółtobrązowe. Modrzew z kolei nabierze szarej barwy. Jeśli tylko budżet pozwoli, możemy z zagranicy sprowadzić gatunki droższe. Będą one mniej narażone na zmiany temperatury, a także na działanie szkodników. Szczególnie modny jest jest świerk skandynawski.

Drewniana podbitka wymaga regularnej konserwacji, przez co należy rozumieć malowanie, lakierowanie czy olejowanie. Przed ułożeniem,koniecznością będzie wysuszenie materiałów, a także nałożenie środka antygrzybicznego. Optymalna wilgotność wynosi od 14 %. Deski przeznaczone na podbitkę nie należą do masywnych. Najczęściej stosuje się materiały o grubości od 12 do 19 mm. Gdy deski przybijamy od razu do krokwi, warto wybrać grubszy materiał. Jeśli zaś mocujemy je do w miarę gęstego rusztu, wystarczą deski 12-sto mm.

Podbitka dachowa Białystok z PCV

Na warunki atmosferyczne odporna będzie podbitka z PCV. Nie straszne jej nawet opady gradu. W tym przypadku konserwacja jest zbędna. Impregnacja i malowanie jej nie dotyczą. Duży atut stanowi szybkość i łatwość instalacji. Dobrze wygląda, zabezpieczając jednocześnie przed warunkami atmosferycznymi.

Podbitka dachowa Białystok. Pełna oferta tutaj:

Siding i podbitka dachowa